Cześć Kochani! :) Dzisiaj tak szybciutko, wspomnę kilka słów o witaminie B2. Nie jest, to może jakiś suplement, który został stworzony z ...

Teva - Vitaminum B2 Teva - Vitaminum B2

Teva - Vitaminum B2

Teva - Vitaminum B2


Cześć Kochani! :) Dzisiaj tak szybciutko, wspomnę kilka słów o witaminie B2. Nie jest, to może jakiś suplement, który został stworzony z myślą o włosach, ale za chwilę się dowiecie, dlaczego warto uzupełnić jej niedobór. Chciałabym jeszcze podlinkować Wam fajną stronę, na której znajduje się test, dzięki któremu w łatwy sposób możecie sprawdzić, jakich witaminek Wam brakuje. :)
I może nie koniecznie musicie sięgać od razu po tabletki, ale warto wtedy uwzględnić brakujące witaminy w codziennej diecie, tak aby była odpowiednio zbilansowana. =)

Opis produktu:

Witamina B2 należy do witamin z grupy B rozpuszczalnych w wodzie. Najważniejszą funkcją ryboflawiny w organizmie jest jej udział w procesach oddychania tkankowego. Ryboflawina wspólnie z innymi substancjami bierze udział w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek, katalizując procesy utleniania glukozy, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Witamina B2 uczestniczy również w procesie widzenia o zmierzchu. Jest niezbędna do utrzymania prawidłowej funkcji błon śluzowych i nabłonka naczyń krwionośnych. Warunkuje również prawidłowe czynności układu nerwowego i skóry. Podawania witaminy B2 wymagają osoby spożywające dietę ubogo witaminową lub takie, u których z przyczyn fizjologicznych (np. ciąża, okres karmienia piersią, wysiłek fizyczny) lub z powodu choroby istnieje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę, a także pacjenci z zaburzeniami wchłaniania jelitowego.

Jak widzicie, nie ma tu ani słowa o włosach, ale jeśli poszperamy trochę w Internecie, to dowiemy się, że nie dobór witaminy B2 może się objawiać wypadaniem włosów, zahamowaniem ich wzrostu oraz degeneracją procesów keratynizacji. Takie objawy mogą nam również sugerować niedobór innych cennych witamin, dlatego warto się zdrowo odżywiać, jeśli chcemy mieć zdrowe i piękne włosy. =)

Cena: Ok 5 zł
Ilość: 50 tabletek drażowanych

Skład:


Moja opinia:

Cóż mogłabym powiedzieć? Witamina, jak witamina. ;) Małe zgrabne pudełeczko z kolorowym motylkiem, które zapewne zmieści się w każdej torebce, więc nie musicie się obawiać, że zapomnicie o regularnej suplementacji. :) W środku znajdziemy 50 tabletek. Są one bardzo malutkie, co dla mnie jest dużym plusem, bo zawsze mam kłopot z połknięciem wielkiej tablety. Nie mają też jakiegoś wstrętnego smaku, jeśli jesteście wrażliwi na tym punkcie. Teraz pora przejść do sedna sprawy. :)


Działanie i efekty:

Moja przygoda z tą witaminą zaczęła się w momencie, kiedy miałam problem z zajadami i nic mi już na nie nie pomagało. Wtedy właśnie dowiedziałam się, że mój problem może rozwiązać witamina B2 i tak też się stało. Brałam jedną tabletkę dziennie i zajady zniknęły praktycznie po trzech dniach, ale kontynuowałam kurację, aż do zużycia całego opakowania. Przy okazji zauważyłam, że moje paznokcie stały się mocniejsze i szybciej rosły. Nie wiem dlaczego, ale u mnie pierwsze efekty zażywania witamin, zawsze można poznać po paznokciach. Jeśli chodzi natomiast o włosy, to ich wypadanie nieco się zmniejszyło i pojawiło się też trochę maluszków. Nie były to może jakieś spektakularne efekty, ale lepszy rydz niż nic. :) Poprawiła się również skóra, więc myślę, że jeśli dręczy Was któraś z tych dolegliwości, to warto zaopatrzyć się w witaminki z grupy B. :)

A jak mają się Wasze włoski?
Buziaczki! :*

7 komentarzy:

 1. Dobrze, że podziałały na paznokcie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z ciekawości kupię, może i na moje pazurki dobrze podziała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. witaminy z grupy B są dla organizmu bardzo ważne

  OdpowiedzUsuń
 4. Swego czasu miałam straszne problemy z zajadami, nie wiedziałam, że to może być przyczyna niedoboru witaminy B2 :) Będę musiała zapamiętać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za wszystkie komentarze i za czas, który poświęcacie na czytanie mojego bloga. :)

Nowszy post Strona główna Starszy post